הטיפים לייבוש עץ הסקה

 1. אם אנו נחתוך את עצי הסקה באביב או בתחילת הקיץ, אזי העצים יתייבשו תוך 6-9 חודשים לפי מזג האוויר בישראל בשנים האחרונות, אם נחתוך אותם בסתיו או בחורף, העץ לא יהיה יבש עד שנה הבאה.
  חשוב לציין כי ישנם סוגים מסוימים של עץ, כמו אלון, איירון ווד, אורן או חתכים גדולים יותר של עצים אשר יכולים לקחת לנו שנה או יותר להתייבש. 
 2. לחתוך ולפצל את העץ שלך לגודל ואורך הנכון עבור מבער העץ שלך בבית - כל מבער וגודלו - נותן לו שטח יותר גדול, כך הוא מתייבש מהר יותר, בנוסף חשוב לציין שזה מוכן מוצר סופי לכל הדעות כאשר החתיכה מבוקעת ואתם לא צריכים לעבד את זה שוב.
 3. המקום הטוב ביותר לייבוש וחיתוך עץ טרי הוא בחוץ באוויר הפתוח, אם אתם זורקים את חתיכת העץ ישר לתוך סככת עץ לדוגמא, זה ייקח זמן כפול(18-24 חודשים) מכיוון שחתיכות אלו אינן מקבלות סיוע מן השמש או האוויר הפתוח.
 4. אנו חייבים לתת טיפ נוסף ממחסני עצים ברחבי העולם, בחבילת עצי הסקה שלנו נשתדל לתת חשיפה גדולה של אוויר והמשטחים יהיו "ערומים" כמעט, כך השמש והרוח יכולים לתת את המקסימום עבור ייבוש העץ, חשוב לציין כי חשוב לחתוך את הקצוות - רוב העץ יהיה 30%-50% לחות מבפנים, עץ זה רטוב מדי ויוצר הרבה עשן, וכאשר תחתכו או תבקעו אותו תקבלו עד 15%-20% לפני שתוכלו לשרוף אותו ביעילות. 
 5. בעץ רך(לא קשה) וללא קליפה, אתם יכולים להשאיר את החתיכות עץ הלא מיובשות חשופות בחוץ, אחת על השנייה אבל זה עוזר אם יש גגון כלשהו שיושב על החבילות, למשל משטח של פלסטיק.  

טיפ נוסף שחשוב לזכור הוא העוביים -אם העוביים של החתיכות עבים במיוחד, אזי יקח לעץ יותר זמן להתייבש, לכן רצוי שנבקע את העץ.
שוב אנו מדגישים כי השארת עץ באוויר הפתוח תעזור לו להתייבש מהר יותר.

5 דרכים לדעת אם עצי הסקה שלך יבשים

 1. זה יהיה הרבה יותר קל ממה שאתם חושבים, העץ יהיה בהיר מפנים(גם אם העץ אפור זאת תוצאה מהשמש, ניתן להפוך אותו), לעומת זאת עץ רטוב יהיה לח, בנוסף נחתוך את הקליפה של העץ היבש, בדרך כלל הוא יהיה ניתן לקילוף בקלות.
 2. ייתכן ויהיו סדקים בחתיכות העץ בקצוות, אבל זה תלוי בסוג העץ אותו נרכוש, חשוב לזכור כי סדקים וביקועים מעידים על עץ יבש מספיק.
 3. בעת חיתוך הקצוות נרגיש חום ויובש בידיים, אם ההרגשה תהיה קרה ולחה בזמן החיתוך, אזי העץ רטוב.
 4. נחבוט פעמיים לפחות על חתיכות העץ, אם הצליל יהיה חלול, אזי העץ יבש, לעומת זאת אם קול העץ יהיה עמום, אזי העץ רטוב.   
 5. אפשרי לזרוק חתיכה קטנה של עץ הסקה לתוך האש, אם העץ רטוב יקח לו מעל 7 דקות בממוצע להידלק, לעומת זאת עץ יבש צריך להידלק בפחות מ2 דקות.

איזה עץ לבחור, צפו בסרטון!

נגן וידאו
חוזקה 1

מחסן עצים בצפון

במחסן העצים שלנו נעמוד לרשותכם בכל עת, בבחירת סוג העץ ואופן הביצוע, עם מומחים מהתחום והשראות רבות לביצוע.

אנו מגיעים לכל מקום בארץ, עם שירותי ההובלות שלנו.

בנוסף, מתחייבים לתת מחיר הוגן לכל לקוח, ומאמינים באיכות ושירות ללא פשרות.

חוזקה 2

שירות מחסן העצים שלנו

נגרים, קבלנים, אדריכלים, ועוד מספר אנשי מקצוע מגיעים אלינו כדי לקבל שירותים, לכן אם יש לכם כל שאלה, אנו נשמח לעזור ולתת פתרון.

אם יש לכם דק בגינה ואתם צריכים לחתוך אותו, במחסן העצים יש אנשי מקצוע מסורים שישמחו לעזור לכם להגיע למידות  הרצויות.

חוזקה 3

מחסן עצים לנגר החובב

במחסן עצים שלנו יש מגוון רחב של סוגי עצים, שבאמצעותם ניתן להגשים כל פרוייקט שעליו אתם חולמים,  והמחירים שווים לכל כיס.

ישנם סוגים רבים של עצים כגון: קרוליינה, אורן, אלון אדום, אלון לבן, אלון מבוקע, אגוז, מהגוני, מייפל, בוק, פופלר, אבוני, פוליסנדר, סידר, אוביצ"ה ועוד.


מבין לקוחותינו

© כל הזכויות שמורות ל-אגוז המרכז ליבוא מוצרי עץ | Design.Code.Honor by benjo.co.il

בחזרה למעלה